A Távol-Keleten rajonganak a szentimentális balladákért, gyakorlatilag műfajtól függetlenül egyetlen előadó sem engedheti meg magának, hogy aktuális lemezének legalább a fele ne ebből a kategóriából kerüljön ki.
Ezzel nyilván sokunknak nehéz megbarátkozni, hiszen a dalszövegek megértése nélkül dögunalmasnak és szürkének tűnik a felhozatal, laikusként kevés emlékezetes dalt lehetne kapásból felsorolni.
Persze minden az előadón és a zeneszerzőn múlik. Alisa Galper hangjához azt hiszem, nincs mit hozzáfűzni, a dalszerző Terry Tye Lee nevét viszont tessék megjegyezni.
Az egyik legmagasabban jegyzett komponista ő, aki Tajvan, Szingapúr és Kína között ingázva szinte csak szupersztároknak dolgozik (pl. Waness Wu, Jolin Tsai, Lee-Hom Wang).
A gyönyörű If I Die Tonight című balladához különleges videóklip készült, de azt hiszem, itthoni viszonyok között nem tudnám elképzelni.
Alisa Galper - If I Die Tonight
A körítésről röviden:
- Ma sem ritka, hogy a szülők hozzák tető alá a házasságot. Ha a nagybeteg édesanya azt kéri, hogy fia vegye el a betegágyánál megjelenő random barátnőt, akkor elveszi. Az ősök és a család tisztelete mindenek előtt, minden más sokadlagos.
- A klipben szereplő színészt Thaiföldről importálták, nyilván épp azért, mert Chaiwat Tongsang az első hallásra meredek meleg témájú filmben, a Bangkok Love Story-ban játszott, ahol beleszeret a meggyilkolására küldött bérgyilkosba.
- Tajvan egyébként meglehetősen nyitott ezen a téren, egy felmérés szerint a lakosság 75% elfogadhatónak tartja az azonos neműek bejegyzett kapcsolatát. Bár az ezt rendező törvény régóta napirenden van, elfogadni még nem sikerült. Ezzel Tajvan lenne az első állam Ázsiában, ahol házasodhatnak a melegek.
- Érdekesség még, hogy az idén 25 ezer felvonuló részvételével zajló Taiwan Pride a legnagyobb ilyen jellegű rendezvény Ázsiában.
- A tajvani születésű rendező, Ang Lee hollywoodi Brokeback Mountain-járól ki ne hallott volna, de ha választani kellene, akkor sokkal inkább a tajvani gyártású Eternal Summer.
Utolsó kommentek