Hiába elcsépelt a jelző, Jam Hsiao valóban üstökösként robbant be a tajvani zenei életbe, gyakorlatilag a semmiből.
Karrierje alig két éve indult, de már nemcsak Tajvanon, hanem Kínában, Hongkongban, Malajziában és Szingapúrban is szupersztárként jegyzik. Második albuma idén júliusban került a boltokba, a Princess című lemez két hónapig szó szerint levakarhatatlan volt az eladási listák éléről, és a megjelenést követő 15. héten még mindig ott a legjobban fogyó Top20-as listán.
Jam Hsiao - Princess
A címadó dalt hallgatva egyáltalán nem is hangzik furán, hogy tizenötéves korában egy otthon talált Bon Jovi lemez hatására kezd zenélni. Rögtön leül dobolni, azóta félig autodidakta módon több hangszeren is megtanult kifogástalanul játszani. Testvéreivel és barátaival garázszenekart is alapít, közben pedig (három hónappal azután, hogy először fogott szintetizátort a kezébe) elszegődik egy bárba énekelni.
A hírnevet a tajvani megasztárnak, a One Million Star-nak köszönheti, de nem ám versenyzőként! A játék szabályai szerint egyszer-egyszer a résztvevőket szinte az utcáról felszedett, tehetséges ismeretlenekkel is összeeresztik, így került ő is három adás erejéig a műsorba. Miután első körben leénekelte Stanly Hsu-t a színpadról, a nézettség azonnal megugrott, és mire lement a három adás, a született showman Jam Hsiao lába előtt hevert egyrészt a vetélkedő házigazdája, másrészt a fél közönség. Ennyi elég volt ahhoz, hogy rajongói klubja alakuljon, és a Yahoo kimutatásai szerint 2007-ben a harmadik legtöbbet keresett híresség volt Tajvanon.
Ekkor figyelt fel rá A-Mei, a mandopop egyik szupersztárja, aki a lemezszerződés nélküli srácot felkérte, énekeljen vele egy duettet Star című, 2007-es lemezére. Ez volt a Moment of the First Sight.
A-Mei & Jam Hsiao - Moment of the First Sight
Még ebben az évben a legrangosabb tajvani filmes gálán, a Golden Horse Award színpadán egyfajta sajátos konferálásként ő játszotta fel a legjobb filmzene díjáért versengő négy jelölt zenei témáját.
Egy ekkora esemény résztvevőjeként, és az egyik legnagyobb dívával rögzített duett után azonban Jam Hsiao még mindig csak egy lemezszerződés nélküli, 20 éves fiatalember volt.
Jam Hsio - Don't Know How to Love
Mondani sem kell talán, a Golden Horse gála után egymást taposták a legnagyobb kiadók, hogy megszerezzék. A győztes Warner (állítólag) 164 millió forintnyi tajvani dollárt érő, négyéves szerződéssel csábította magához. 2008-as első lemezére olyan nagyágyúk írtak dalokat, mint a Mayday, a F.I.R., vagy a Sodagreen.
A kritikusok azóta is ódákat zengnek róla, és külön kiemelik, hogy a mű sztárocskákkal ellentétben ő valóban színpadra termett/született. A szerény, félénk srác a koncerteken karizmatikus ikonná válik, aki egy szempillantás alatt magával ragadja a közönséget.
Utolsó kommentek