A Párizsból induló tecktonik elérte - természetesen - a Távol-Keletet is, mert minél furábbnak tűnik egy új trend elsőre, annál biztosabb, hogy azt rekordidő alatt fedezi fel mondjuk Korea.
Tecktonik a szöuli metrón
(Tecktonik gyorstalpaló laikusoknak: a stílus, a tánc, és a wikipedia.) A zenés legendáriumok szerint az első tecktonik koreográfiával bíró klip a francia (személyes kedvenc) Lorie - Je vais vite volt, míg a legismertebb minden bizonnyal a Yelle - A Cause Des Garcons.
Koreában a régi motoros DJ Koo (szül. Koo Jun Yup) a fenti példákkal ellentétben vállalható formában vitte sikerre a stílust, őt leszámítva azonban a tecktonik megmaradt az utcán, ahonnan egyébként is ered, valamint a helyi hírességeket felvonultató tévéműsorokban, mint poénos/meghökkentő showelem.
DJ Koo feat. Hana - Let Me
DJ Koo azon kívül, hogy a helyi klub szcéna prominense, leginkább arról ismert, hogy az Európában éppen tomboló trendeket ő hozza be az országba. A közelmúltban azonban kis híján elsöpörte a színész Joo Ji Hoon (The Naked Kitchen, Antique, The Princess Hours/Goong) karrierjét derékba törő drogbotrány, aki nem trendet, hanem drogot hozott be Japánból. A vele együtt lebukó két noname színésznőcskének haja szála sem görbült, ellenben Joo Ji Hoon-t hírneve miatt ízekre szedte mind a rendőrség, mind a média. Amikor épp nem házkutatnak nála, akkor DJ Koo az énekesnő Chae Yeon, a túl szexi klipjei miatt a cenzorok elsőszámú kedvencének (kiábrándító) visszatérésénél bábáskodik. (lásd Chae Yeon feat. DJ Koo - Shake)
+ Bónuszvideó - Hogyan hívjuk fel magunkra a figyelmet olyan közegben, ahol kilógni a tömegből nem igazán szokás?
Hasonló videókért katt IDE.
Utolsó kommentek